Bugün - 23 Şubat 2018 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Biz kimiz
Reklama
Gagauz Şarkıları
Aza Ol
 Bize Ulaşın
www.meydangazetasi.com Logo
-
Hava Komrat °C
Haber Detayları

HALKLARARASI FUTBOL FESTİVALİ

İyül ayın 14-20 Vengriyada, Karoşvar kasabasında, yapıldı halklararası futbol festivali, neredä pay aldı 25 devlet.Katılannar ? 9-18 yaş aralarında uşaklar. Sport Liţey-internatından bu turnirdä pay aldı 1995-1996 duuma yıllarından uşaklar. Seftä Gagauziya gençlerin oldu kolayı gitmää bu prestijli turnirä. Gösterdilär kendilerini Gagauziya adından, kazandılar kubok hem altın medalileri.

SPORT Haberi - 04 Ekim 2013 Cuma - 23:46
İyül ayın 14-20 Vengriyada, Karoşvar kasabasında, yapıldı halklararası futbol festivali, neredä pay aldı 25 devlet.Katılannar ? 9-18 yaş aralarında uşaklar. Sport Liţey-internatından bu turnirdä pay aldı 1995-1996 duuma yıllarından uşaklar. Seftä Gagauziya gençlerin oldu kolayı gitmää bu prestijli turnirä. Gösterdilär kendilerini Gagauziya adından, kazandılar kubok hem altın medalileri.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

İlkin oyunnar altgrupalarda geçti. bizim uşaklar oynadılar Vengriya, Serbiya, Horvatiya takımnarınnan, kazandılar ilk eri da Vengriya «Topovar» takımınnan yarıfinala çıktılar. İki taym bitti sayıylan 1:1, da enseyiciyi seçtilär 11 metradan penaltiylän. Burada da bizim uşaklar üstün çıktı. Bölä gagauz takımı kazandı hakını oynamaa finalda 1-2 erlär için.  Finalda bizim futbolcuları beklärdi pek kaavi takım «Nagyba», angısının istoriyası başlêêr taa 1914 yıldan.

 

Gözäl stadionda işidiler Moldovanın hem Vengriyanın gimnnarı, Horvatiyadan sudya verer ses, ani başlêêr maç. Bizim çocuklar baştan taa alêrlar ilersini da 15-ci minutta Vladimir Haritov yapêr sayıyı 1:0. İkinci taymda da bizim futbolcular birkaç kerä sayıyı üüselttilär, ama vardı çok kullanılmadık momentlär dä. Oyunun bitki minudunda bizä karşı oynayan takım ceza uruşunnan denkleşrtirer sayıyı. Da genä karar veriler  11 metradan uruşlara. Bitki şans verildi kalecilerä. Bizim takımın kalecisi gözäl bir top soktu, karşı takımın topu sa kalä üstündän uçtu. Final biter  sayıylan 8:7. Bölä bizim uşaklar festivalin çempionnarı oldular. Avtonomiyanın futbol istoriyasında bizim uşaklar seftä bukadar başarılı oldular. Onnar gösterdilär, ani küçük avtonomiyada  gagauzlar becererlär oynamaa futbol. Bu başarıyı kazandılar uşaklar Tomay, Etuliya, Kongaz, Çadır, Komrat, Başküü  küülerindän.  Çok islää oynadılar turnirdä D. Kalaraş, V. Haritov, S. Çanev, S. Konstantinov, G. Lisiţa. Bu çocuklar Moldovanın eni çempionatında oynayaceklar «Б»  diviziyasında «Коmrат» Futbol Klubunda, angısınnan en yakın zamanda yapaceklar kontrakt.  «Коmrат»  Futbol Klubu hem Sport liţeyi aralarında artık imzaladılar işbirlii için annaşma. «Коmrат» Futbol Klubu isteer enidän cannandırmaa kasabanın futbol adetlerini, kurmaa ii bir takım, kazanmaa turniri  «Б»  diviziyasında, önümüzdeki yıla da çıkmaa Moldova çempionatının «А»  diviziyasına.

 Takımnarı toplayaceklar  Sport liţeyin üürenicilerindän hem Gagauziya küülerindän talantlı çocuklardan.

 Şükür ederiz Gagauziya Başkanına M.M. Formuzala hem GHT Başına D.G. Konstantinova, ani verdilär finans yardımı, da bizim uşaklar gidäbildilär bu turnirä.

 

 
Anahtar Kelimeler:arsiv,
Kaynak / Editör:
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer SPORT Haberleri

Diğer Başlıklar

Türkiye'den GRT'ye teknik yardım
Общество турецко-молдавской дружбы издало более 34 тысяч экземпляров гагаузских книг
Türk Dünyasında Kadın
İvan ÇELAK – BALLAD
EVROPADAKİ TÜRK SOLUU GAGAUZLAR 1. BÖLÜM
EVROPADAKİ TÜRK SOLUU GAGAUZLAR 2. BÖLÜM
EVROPADAKİ TÜRK SOLUU GAGAUZLAR 3. BÖLÜM
EVROPADAKİ TÜRK SOLUU GAGAUZLAR 4. BÖLÜM
EVROPADAKİ TÜRK SOLUU GAGAUZLAR 5. BÖLÜM
E-kitap

Meydan Fm

Sesi duyabilmek için, videoları izlerken Meydan FM'i durdurunuz lütfen.

E-Gazeta
Anket

Meydan! gazetası nasıl olmuş?


  
Beendim499 Kişi (% 84 )
  
Pek beenmedim35 Kişi (% 6 )
  
Çoktan lääzımdı olsun57 Kişi (% 10 )

Toplam 591 Kişi

Röportajlar
BİZİM ECEL İSTORİYALARIMIZ
İVAN RODİONOVİÇ KELEŞ – UZBEKİSTAN NEFTEGAZ SFERASININ İLERLENMESİNDÄ BÜÜK KATKIDA BULUNANNARDAN BİRİSİUzbekistanda İvan Keleş yaş&e...
»
»
Kim Kimdir
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklama
Gagauz Şarkıları
Biz kimiz
Facebook
Twitter
Baalantı
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,05ms